Dziś jest dzień w którym Włochy otwierają swoje granice, dzień na który wszyscy czekali, dzień w którym turystyka może zacząć działać. Choć ten sezon turystyczny nie będzie taki jak zawsze, wcale nie znaczy, że będzie gorszy- przynajmniej z punktu widzenia turysty. Przybliżę Wam dzisiaj sytuację na Sycylii, w szczególności w prowincji Trapani gdzie mieszkam. Opowiem Wam co się zmieni dla Was jako turystów odwiedzających to miejsce, jakie korzyści możecie mieć podróżując do nas w dobie pandemii koronawirusa.

Pewnie wiele z Was zastanawia się czy Sycylia jest bezpieczna, czy polecieć na swoje wymarzone wakacje na tej pięknej wyspie, czy może odłożyć swoje plany na przyszły rok?

Moi drodzy, prowincja Trapani w której jak wiekszość z Was wie mieszkam, jest pierwszym miejscem w całych Włoszech wolnym od koronawirusa. Aby Międzynarodowa Organizacja Zdrowia mogła potwierdzić, że dane miejsce jest wolne od wirusa, musi minąć 28 dni bez żadnych nowych przypadków, tak też jest w moim mieście Trapani. Dlatego jeśli planujecie wybrać się w tym roku na Sycylię to zachęcam Was do odwiedzenia właśnie jej zachodniej części.

Zasady panujące na Sycylii w związku z koronawirusem:

Maseczki są obowiązkowe tylko w miejscach zamkniętych tj sklepach, supermarketach. Na świeżym powietrzu, w restauracjach czy na plażach nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa.

Każde miejsce noclegowe musi zapewnić swoim gościom dostęp do dezynfekowania rąk w postaci żelów antybakteryjnych na bazie alkoholu. Wszystkie wspólne przestrzenie w obiektach są dezynfekowane codziennie.

Lokale gastronomiczne są już otwarte, odległość pomiędzy stolikami wynosi 1m.

Wycieczki, rejsy grupowe będą odbywały się ze zmniejszoną ilością osób.

Na plażach między leżakami jest również obowiązek utrzymania 1m odległości.

Turyści odwiedzający Sycylię nie mają obowiązku odbywania kwarantanny oraz nie potrzebują paszportu sanitarnego.

Plusy tej sytuacji? Mniejsze skupiska ludzi, więcej przestrzeni, a co za tym idzie lepsze możliwości i większy komfort zwiedzania 🙂

Linie lotnicze Ryanair potwierdziły loty z Krakowa i Wrocławia do Palermo od 1 lipca. Zachęcam Was serdecznie do przylotu do nas. Lotnisko Palermo to tylko godzinka drogi od mojego Trapani.

Ja i mój mąż Aldo zrobimy wszystko, aby wasze wakacje, dłuższe lub krótsze były niezapomniane!

Musicie tylko wybrać termin, kupić bilety lotnicze a resztą my się zajmiemy.

Przygotuję dla każdego z Was indywidualną ofertę noclegową, zgodną z waszymi wymaganiami oraz budżetem. Posiadamy mieszkania, apartamenty a nawet piękne domy z basenami. Odbierzemy Was z lotniska, zabierzemy na wycieczkę do najpiękniejszych miejsc na zachodniej Sycylii, popłyniemy razem na rejs na wspaniałą wyspę Favignana. Cały wyjazd zwieńczymy pyszną kolacją w lokalnej knajpce lub ugotujemy ją razem z Wami popijając sycylijskie wino !

Jeśli jesteście zainteresowani to proszę o kontakt mailowyinfo@lecimydotrapani.com.pl koniecznie dopiszcie hasło EATLOVETRAVEL aby otrzymać niespodziankę!

CZEKAMY NA WAS W TRAPANI !!

Udostępnij: